Dansk Psykolog Förening är ny kund hos Groupcare

Välkommen Dansk Psykolog Förening

Det är med glädje Groupcare välkomnar Dansk Psykolog Förening som ny kund. Dansk Psykolog Förening är en facklig organisation för psykologer i Danmark. Organisationen är både en fackförening, och bransch- och arbetsgivarchorganisation för danska och utländska psykologer i Danmark.

”Vi valde Groupcare eftersom att de erbjuder en sammanhängande standardlösning som inte bara underlättar en rad administrativa uppgifter, de medföljer även en stark självbetjäningslösning som kommer att hjälpa våra medlemmar. Nu kan våra medlemmar med närmare 60 nätverk och ett stort antal utskott bland annat skapa  möten och kurser i självbetjäningslösningen. Dessutom kan de nu hålla sig uppdaterade om medlemsutveckling och kommunicera till sina respektive medlemmar.”

I den nya sammanhängande medlemslösningen som Groupcare levererar till Dansk Psykolog Förening inkluderas:
  • Självbetjäningslösningen: Membersite  
  • Medlemslösningen: Membercare 
  • Integration: Microsoft Business Central 

Som kund hos Groupcare kommer Dansk Psykolog Förening att bli en del av ett nätverk  professionella medlemsorganisationer i Norden som använder sig utav medlemslösning. Vi ser fram emot att påbörja implementeringen av medlemslösningen hos Dansk Psykolog Förening och ett framtida sammarbete.

Om du är intresserad av att höra mer om Groupcare och vår sammanhängande medlemslösning är du välkommen att kontakta vår Kommunikationschef Emil Høvore Andersen på +45 51 84 26 54 eller via eha@groupcare.com.